Wesele w stylu industrialnym

Coraz więcej par decyduje się na organizację wesela z motywem przewodnim. W poprzednich latach największym zainteresowaniem cieszyło się klasyczne wesele wiejskie w stylu rustykalnym i ekskluzywne wesele glamour. Obecnie, bardzo modne są minimalistyczne wesela w stylu boho oraz industrialnym. To właśnie styl industrialny ma szansę stać się najchętniej wybieranym motywem przewodnim w kolejnych latach.

Wybór odpowiedniej sali to podstawa

Styl industrialny ma silny związek z epoką przemysłową. Jest minimalistyczny oraz nieco surowy. Dlatego też, wesele w stylu industrialnym powinno być organizowane w dawnej fabryce, magazynie czy innym wnętrzu loftowym. Materiałami, które doskonale wpisują się w styl industrialny są: cegła, beton oraz metal. A zatem, wesele w stylu industrialnym można zorganizować także w starym hotelu, gdzie zdecydowano się na pozostawienie ścian w dawnym wykończeniu. Zobacz przykład takiej realizacji wesela industrialnego: Stara Kruszarnia wesele.

Strój Państwa Młodych na industrialne wesele

Nie tylko sala weselna musi być dostosowana do motywu przewodniego, jakim jest industrialność. Strój Państwa Młodych musi się odpowiednio komponować z takimi wnętrzami. W przypadku Panny Młodej zaleca się proste i nieskomplikowane kreacje. Minimalizm i prostota to ważne cechy stylu industrialnego. Jeśli chodzi o ozdoby i dodatki, dobrze sprawdzają się wszelkie motywy geometryczne. Podobne zasady obowiązują Pana Młodego, który może wybrać prosty garnitur lub zdecydować się na oddzielny wybór butów, marynarki i spodni. Trafionym dodatkiem okażą się tutaj szelki.

Jakie dodatki sprawdzą się na weselu w stylu industrialnym?

Sala weselna powinna być zaaranżowana zgodnie z zasadami stylu industrialnego: stare drewniane stoły, proste nakrycia, a także dekoracje w formie wiszących żarówek, miedzianych, stalowych i chromowanych rurek oraz figurek geometrycznych. Ciekawym dodatkiem będą również szare świece. A co z kwiatami, których nie może zabraknąć na weselu? Są one jak najbardziej mile widziane, ale tutaj warto postawić na jednolitość i dwa, góra trzy kolory przewodnie. W stylu industrialnym najlepiej sprawdzą się bukiety pełne zieleni i bieli.