Suknia ślubna na wesele w stylu rustykalnym

Styl rustykalny podbił nasze serca, więc nic więc dziwnego, że tak wiele par decyduje się na organizację wesela w takim stylu. Aby jednak całe przedsięwzięcie się udało, trzeba zadbać nie tylko o wybór odpowiedniego miejsca na wesele, ale również o strój. I tutaj pojawia się pytanie – jaką suknię ślubną wybrać? Co sprawdzi się na weselu w rustykalnym stylu? Podpowiadamy!

Jaka suknia ślubna sprawdzi się na wesele w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny nawiązuje do natury, sielskiego życia i prostoty. Jeśli zatem wybór padnie właśnie na taki styl wesela, to warto, by suknia idealnie do niego pasowała. Na pewno należy zrezygnować z błyszczących sukienek typu księżniczka, ponieważ one są dedykowane dla wystawnych przyjęć w stylu glamour. W przypadku rustykalnego wesela lepszym wyborem będzie prosta, delikatna i zwiewna suknia ślubna. Można pokusić się o wykorzystanie koronek, ale nie powinno przesadzać się z ilością zdobień.

Nie inaczej jest w przypadku materiału sukni ślubnej. Styl rustykalny opiera się na naturalnych surowcach, więc również suknia powinna być z takich wykonana. Dobrym wyborem może okazać się suknia lniana, czy bawełniana. Istotne będą również barwy, na które postawimy, ponieważ liczą się naturalne kolory. Biel, pastelowe odcienie, a nawet kolory drewna to kolory, które idealnie nadają się na suknię ślubną w rustykalnym stylu.

Suknie ślubne zwykle występują w komplecie z welonem, lecz w przypadku gdy planujemy wesele rustykalne taki dodatek jest zbędny. O wiele lepiej postawić na wianek ślubny z polnych kwiatów lub na lekką opaskę, która będzie pasować do warkocza, czy delikatnego upięcia.

Gdzie szukać odpowiedniej sukni ślubnej?

W tym przypadku mamy już naprawdę spore możliwości, ponieważ nie brakuje stacjonarnych salonów sukien ślubnych, jak i tych online. Na początek możemy skierować swoje kroki do sieci, ponieważ w ten sposób będziemy w stanie określić, jakie modele nam się podobają, a jakie nie.

Do tego wiele salonów sukien ślubnych działa online, więc jeśli sprawdzimy ofertę kilku z nich tych, to możemy ułatwić sobie wybór tego najlepszego. W szczególności warto skupić się na najlepszych salonach sukien ślubnych, które działają w naszej okolicy, ponieważ w ten sposób nie będzie trudności z dojazdem do niego, ani z umawianiem się na przymiarki.