Stanik typu bralet – komfortowe rozwiązanie na dzień Twojego ślubu

Skompletowanie stroju ślubnego Panny Młodej zaczyna się od pięknej sukni, a kończy na detalach, takich jak komfortowa bielizna niekrępująca ruchów. Stanik typu Bralet to doskonała propozycja dla wszystkich kobiet, które pragną czuć się swobodnie i luźno w tym wyjątkowym dniu. Czym charakteryzują się te staniki i dlaczego warto je wybrać w dniu ślubu? 

Czym właściwie jest bralet?

Stanik typu bralet, zwany również bralette, upowszechnił się w pierwszej połowie XX wieku. Stanowił swoiste oderwanie od sztywnych i wzmacnianych staników, które za wszelką cenę miały wymodelować biust. Bralet składa się z trójkątów i nie posiada żadnych wzmocnień w postaci fiszbinów czy usztywnianych miseczek. Jego charakterystyczną cechą jest zatem prosta budowa oferująca nieograniczony luz oraz poczucie swobody. To właśnie sprawia, że popularne „braletki” są chętnie wybierane przez Pannę Młodą w dniu ślubu.

Popularne rodzaje staników bralette

Wybór takich staników jest bardzo szeroki, dzięki czemu, każda kobieta znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb. Najpopularniejsze są braletki wykonane z miękkiej koronki i nie posiadające żadnych usztywnień. Wyjątkiem są staniki bralette z usztywnioną miseczką adresowane do kobiet obdarzonych większym biustem. Staniki typu bralet są dostępne również w wersji push-up, podkreślającej biust. Należy jednak pamiętać, że klasyczna braletka jest wolna od wszelkich wstawek i w tym tkwi sekret ich wygody.

Dlaczego bralet to idealny wybór w dniu ślubu?

Kobieta w dniu ślubu powinna czuć się całkowicie swobodnie i luźno. Dobry biustonosz nie ogranicza ruchów, gwarantuje piersiom oczekiwany luz, a ponadto, nie utrudnia właściwego ułożenia sukni ślubnej. Bralette to synonim komfortu i swobody. Pomaga kobiecie czuć się naturalnie w każdej sytuacji, także podczas szalonego tańca. Nie może zatem dziwić fakt, że braletki cieszą się ogromnym zainteresowaniem kobiet szykujących się do dnia ślubu.