Ślub za granicą – jak zorganizować ślub i wesele w Hiszpanii?

Marzy Wam się ślub za granicą? Myślicie o organizacji ślubu i wesela w Hiszpanii? Nie wiecie, jak zmierzyć się ze sprawami organizacyjnymi? Nasz tekst może dostarczyć Wam wielu przydatnych informacji, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Organizacja ślubu i wesela w Hiszpanii – od czego zacząć?

Niektórzy pewnie od razu zabiorą się za przeglądanie ofert z Hiszpanii, a inni będą sprawdzać ceny biletów. Jednak zanim zabierzemy się za takie sprawy, najpierw należy ustalić, jak właściwie wyobrażamy sobie swój dzień ślubu. Gdzie dokładnie chcemy, by odbył się ślub i wesele w Hiszpanii? Marzy nam się ceremonia w plenerze? A może jednak myślimy o ślubie kościelnym w wyjątkowej katedrze? Co z przyjęciem weselnym? Stawiamy na najpopularniejsze sale weselne z Hiszpanii? A może jednak wesele na plaży lub gdzieś w otoczeniu zieleni? Czy będzie to wesele z motywem przewodnim? Czy też mamy już wybrany styl wesela i chcielibyśmy go wykorzystać w Hiszpanii?

Istotne znaczenie ma również to, kogo planujemy zaprosić na ślub za granicą. Czy ma to być wąskie grono rodziny i przyjaciół? Czy jednak myślimy o hucznej imprezie, na którą byśmy chcieli ściągnąć wszystkich, którzy są nam bliscy? Im dokładniejsza będzie nasza lista gości, tym prościej będzie nam przebrnąć przez sprawy organizacyjne. Do tego pamiętajmy też o określeniu budżetu weselnego, ponieważ to od niego zależy, na jakie atrakcje w Hiszpanii będzie nas stać oraz jak dokładnie zaplanujemy swój wielki dzień.

Organizacja ślubu i wesela w Hiszpanii – o czym jeszcze pamiętać?

Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli wziąć w kościelny ślub w Hiszpanii, czy cywilny, to zawsze musimy dopełnić formalności i lepiej to zrobić co najmniej trzy miesiące przed datą planowanego ślubu. Najważniejsze jest zdobycie wymaganych dokumentów, a więc aktów urodzenia, zaświadczenia o stanie cywilnym, czy certyfikacje rejestracji, a także przetłumaczenie ich i złożenie w odpowiednim miejscu. W przypadku ślubu kościelnego dochodzi jeszcze konieczność uzyskania zgody biskupa właściwego dla danego miejsca zamieszkania.