Ślub na plaży nad Bałtykiem

Marzysz o ślubie na plaży nad Bałtykiem? Nie wiesz, jak zmierzyć się z jego organizacją? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Ślub plenerowy nad Bałtykiem – kiedy organizować?

Często słyszymy, że Bałtyk jest piękny o każdej porze. Ma to niestety zastosowanie wyłącznie do podziwiania pięknych widoków, czy spacerów. Jeśli chodzi o organizację ślubu na plaży, to niestety nie zawsze są odpowiednie warunki. Nie dość, że nad morzem pogoda bywa bardzo kapryśna, to jeszcze ciepłymi dniami możemy nacieszyć się przez ograniczoną ilość dni.

Jeśli zatem chcemy trafić na odpowiednie warunki do ślubu na plaży, to lepiej więcej czasu poświęcić na sam wybór terminu. Wskazuje się, że najlepszy czas na organizację ślubu plenerowego nad Bałtykiem to okres od czerwca do początku września. W tym czasie panują dość przystępne warunki pogodowe, a temperatury są optymalne, więc również cała ceremonia przebiegnie w milszej atmosferze.

Ślub na plaży – gdzie go zorganizować nad Bałtykiem?

Pomorze to bardzo rozległy teren, więc każdy z nas będzie w stanie znaleźć dla siebie idealne miejsce na ślub na plaży. Z pewnością godny polecenia jest Hel, ponieważ mamy do czynienia z piękną, piaszczystą i zarazem czystą plażą, z której rozcierają się piękne widoki na Bałtyk.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ godny uwagi jest również Gdańsk, a w szczególności Wyspa Sobieszewska, plaża w Jelitkowie, czy nawet na Stogach. Do tego warto brać pod uwagę plaże w Gdyni, zwłaszcza przy Klifie Orłowskim.

Organizacja ślub na plaży nad Bałtykiem – o czym jeszcze pamiętać?

Jeśli zdecydujemy się ślub na plaży nad Bałtykiem, to musimy dopilnować też formalności. Przede wszystkim mowa tutaj o wizycie w urzędzie stanu cywilnego oraz o złożeniu wniosku o udzielenie ślubu na wybranej przez siebie plaży. Koszt takiego przedsięwzięcia to ponad tysiąc złotych, więc dodatkowo trzeba będzie uiścić opłatę.

W przypadku organizacji ślubu kościelnego na plaży czeka nas większe wyzwanie, ponieważ prawo kanoniczne jasno mówi, że ceremonia może być zawarta wyłącznie w uświęconym miejscu.

Po załatwieniu wszelkich formalności ślubnych nie zapomnij o wynajęciu lokalnego profesjonalisty w celu udokumentowania waszego niezwykłego ślubu na plaży. Jeśli ceremonie planujecie w Trójmieście lub okolicach to dobry fotograf ślubny Gdańsk nada się idealnie na tę okoliczność!