Organizacja wesela krok po kroku

Dla wielu par organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Dlatego postanowiliśmy ułatwić zadanie i podpowiedzieć, jak krok po kroku zmierzyć się z etapami organizacji. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Organizacja wesela – od czego zaczynamy?

Przede wszystkim należy określić, jakie wesele nam się marzy. Czy będzie to wesele z motywem przewodnim? A może mamy już wybrany styl i zgodnie z nim planujemy zorganizować swoje przyjęcie weselne? Do tego należy również określić, czy chcemy huczne wesele, czy też w gronie najbliższych. Gdy uda nam się odpowiedzieć na te pytania, to pozostaje nam jeszcze ustalić budżet, jaki będziemy mogli przeznaczyć na organizację wesela, ponieważ w ten sposób unikniemy problemów finansowych, czy nadwyżki kosztów.

Organizacja wesela – wybór miejsca

Mając za sobą wstępne ustalenia, możemy zabrać się za wybór odpowiedniego miejsca. W tym przypadku kryterium wyboru jest bardzo proste. Musimy wziąć pod uwagę preferowany styl wesela, motyw przewodni, czy liczbę gości, którą planujemy zaprosić. Jeśli zatem marzy nam się wesele w stylu rustykalnym, to na pewno dobrym wyborem będzie stodoła, czy sala w jakimś zajeździe, która została urządzona w zgodzie z naturą. Z kolei jeśli zdecydowaliśmy się na eleganckie wesele, to dobrym wyborem będzie pałac, zamek, czy nawet ekskluzywna sala weselna w hotelu.

Organizacja wesela – oprawa muzyczna

Trudno wyobrazić sobie dobre wesele bez tańców i muzyki. Dlatego na etapie organizacji warto rozejrzeć się też za odpowiednim zespołem lub DJ-em weselnym. Ze znalezieniem kogoś odpowiedniego nie będzie żadnych trudności, zwłaszcza że na rynku działa wiele kapel weselnych. Wystarczy sięgnąć po usługi tej, która przypadnie nam do gustu.

Organizacja wesela – fotograf i kamerzysta

Jeśli chcemy, by po dniu naszego ślubu została nam piękna pamiątka w postaci filmu i zdjęć, to naszym kolejnym krokiem powinno być rozejrzenie się za fotografem i kamerzystą. Oczywiście wybór nie może być przypadkowy, ponieważ tylko wykwalifikowane osoby będą w stanie sprostać naszym oczekiwaniom i właśnie na takie należy stawiać.

Tags: