Organizacja ślubu na plaży i wesela nad morzem

Coraz więcej osób rozważa organizację ślubu nad morzem. Tylko jak zabrać się formalności? Jak zmierzyć się z organizacją ślubu na plaży i wesela nad morzem? Podpowiadamy!

Organizacja ślubu i wesela na plaży – sprawy formalne

Jeśli marzy nam się ślub na plaży, to musimy liczyć się z tym, że będziemy mogli wziąć tylko ślub cywilny. Kościół daje tylko zgody na organizację ceremonii w kapliczkach, czy kościołach, więc jest to jednoznaczne, z tym że ślub kościelny na plaży nie będzie możliwy. Jednak ślub cywilny już tak. Jeśli nam się taki marzy, to należy sporządzić stosowny wniosek do urzędu stanu cywilnego. To jednak nie wszystko.

Pamiętajmy również, by dopytać się w urzędzie gminy danego miasta, jakie warunki musimy spełnić, aby zorganizować swoją uroczystość na plaży, jak również wesele i jakie formalności trzeba dopełnić. Dzięki temu później unikniemy rozczarowania, gdy okaże się, że nasza impreza jest niezgodna z prawem i będziemy musieli ponieść z tego tytułu jakąś karę finansową.

Sprawy formalne ogarnięte i co dalej?

Jeśli uda nam otrzymać zgodę na organizację ślubu i wesela nad morzem, to możemy zabrać się za dalsze etapy przygotowań. Co w takim razie robić? Na pewno powinniśmy rozejrzeć się za odpowiednim wyposażeniem, bo będzie nam potrzebna zarówno na samą uroczystość, jak i wesele. Na przyjęcie przydać nam się może namiot weselny, który zapewni odpowiednią przestrzeń do zabawy i odpoczynku, ale nie tylko.

Namiot to również odpowiednie zabezpieczenie przed zmieniającą się aurą, więc z pewnością przyda nam się na każdą pogodę. Wybierając coś dla siebie, zawsze warto mieć na uwadze, ile gości planujemy zaprosić na swój ślub. Następnie powinniśmy także pomyśleć o tym, w jaki sposób dostarczymy prąd do danego miejsca, bo bez niego nie da się podłączyć sprzętów, a więc również zespół weselny, czy DJ nie będzie w stanie bawić gości. Równie ważne jest sam catering, więc również należy poszukać kogoś, kto tego dnia dostarczy jedzenie na plażę.