Organizacja ślubu – kiedy trzeba rozpocząć i jak się zorganizować?

Od tego, jak narzeczeni zmierzą się z organizacją ślubu, zależy, czy wszystko odbędzie się zgodnie z ich marzeniami. Tylko kiedy właściwie należy rozpocząć organizację? Jak się z tym zadaniem zmierzyć? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią! 

Organizacja ślubu – kiedy zaczynamy przygotowania?

Wydawać by się mogło, że z organizacją ślubu nigdy nie ma pośpiechu, zwłaszcza że do wyboru jest wielu usługodawców i można w mgnieniu oka zorganizować nawet duże przyjęcie. Jednak nie jest to prawdą, a zbyt późne wzięcie się za organizację ślubu może oznaczać konieczność przełożenia uroczystości. Wystarczy mieć tylko dobry plan wesela który znajdziesz tutaj: dzień ślubu krok po kroku

Jeśli nie chcemy dopuścić do tragedii, to lepiej wcześniej zabrać się za organizację ślubu. Tylko jaki termin będzie odpowiedni? Praktyka pokazuje, że najlepiej ruszyć z przygotowaniami 12 miesięcy przed planowanym terminem ślubu.

Organizacja ślubu – jak się zorganizować?

W organizacji ślubu kluczowe znaczenie ma określenie swoich oczekiwań. Jaki ślub planujemy zorganizować? Interesuje nas ślub kościelny, czy może cywilny? Planujemy przyjęcie weselne? Jeśli tak, to na ile osób? To pytania, na które narzeczeni powinni sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem przygotowań do wielkiego dnia.

Najważniejsze będzie oczywiście dopełnienie formalności związanych z samą ceremonią zaślubin. Jeśli w planach mamy ślub kościelny, to najpierw powinniśmy zgłosić się do swojej parafii i sprawdzić, czy nasz termin jest wolny. W urzędach stanu cywilnego czas oczekiwania na ślub to miesiąc, ale w miesiącach wiosenno-letnich trudno o wolne terminy, więc również warto trochę wcześniej dopełnić formalności.

Następnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniej sali. Najlepsze i najpopularniejsze lokale potrafią być rezerwowane już z dwuletnim wyprzedzeniem. Dlatego, jeśli nasz wybór również padł na popularną salę, to lepiej mieć tego świadomość i wcześniej sprawdzić, czy wybrany przez nas termin jest wolny.

Kolejnymi sprawami, którymi trzeba się jeszcze zająć, będzie wynajem fotografa i kamerzysty, DJ lub zespołu weselnego, a także znalezienie florystki, manicurzystki oraz fryzjerki. Gdy wszelkie sprawy formalne uda nam się ogarnąć, to pozostaje nam pomyśleć o ubiorze, a na kilka miesięcy przed ślubem również trzeba znaleźć cukiernię, która wykona tort ślubny.

Nie martw się liczbą spraw które musisz załatwić przed ślubem. W właściwej organizacji twojej uroczystości pomogą doświadczone konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry wedding planner’s.