Najpopularniejsze style na weselu

Coraz więcej par decyduje się na organizację swojego przyjęcia weselnego w konkretnym stylu i jest to zrozumiałe, ponieważ dzięki temu łatwiej jest zadbać o spójność. Tylko które style warto brać pod uwagę? Które style są najchętniej wybierane na wesela? Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Styl boho

Jednym z najchętniej wybieranych stylów na wesela jest boho. Wywodzi się od artystycznej bohemy, jak również od stylu hipisowskiego i cygańskiej swobody. Dla tego stylu charakterystyczne są etniczne wzory, koronki, frędzle, czy pióra. Co ciekawe, pojawiają się nie tylko w strojach, ale również w dekoracjach, czy nawet w nakryciach stołów. Obecnie wesele boho staje się coraz bardziej popularne.

Styl rustykalny

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również styl rustykalny, nawiązujący do prostoty i sielskiego życia. Dlatego wiele par, które decydują się na organizację wesela w rustykalnym stylu, stawia na folwarki, a nawet na organizację swojego przyjęcia w stodole, czy w plenerze. Dla tego stylu charakterystyczne są naturalne wyroby, a więc te wykonane między innymi z drewna.

Styl retro

Styl retro to powrót do trendów minionych epok, najczęściej dwadzieścia lat wstecz. Organizując takie wesele, trzeba się napracować, ponieważ wcale nie jest łatwo stworzyć spójną całość. Jednak styl retro fajnie sprawdza się w połączeniu ze współczesnością, więc warto to wykorzystać na swoją stronę i zaaranżować nietuzinkowe retro wesele.

Styl glamour

Mówiąc o najpopularniejszych stylach wesela nie sposób pominąć glamour. To styl, który sprawdza się u par marzących o wystawnym i eleganckim przyjęciu weselnym. Wiele kobiet marzy o tym, by w dniu ślubu poczuć się jak księżniczka, więc stawiając na wesele glamour będzie można zrealizować wszystkie swoje plany.

Styl folk

Styl folk to powrót do natury, etnicznych wzorów i sielskiego życia. To ukłon w stronę tradycyjnego folkloru, więc takie wesele folkowe nie tylko jest wyjątkowe, ale bardzo barwne. Można to dostrzec zarówno w strojach młodych, gości, jak i dekoracjach.