DJ czy zespół na wesele

Zdecydować się na DJ na wesele? A może jednak to zespół weselny będzie lepszym wyborem? To dylemat wielu par. Wasz również? W takim razie zajrzyjcie do poniższego tekstu, gdyż może okazać się dla Was źródłem przydatnych informacji.

DJ na wesele – wady i zalety

Wynajęcie DJ-a na wesele to pewność, że będzie w stanie nam zagrać wszystkie ulubione kawałki i to w oryginalnym wykonaniu. Jego biblioteka muzyczna często sięga kilku tysięcy utworów i to w różnych językach, więc nawet nie będzie trudności z zagraniem zagranicznego kawałka. Do tego DJ najczęściej pracuje sam lub z wodzirejem, więc koszty wynajęcia jego usług będą o wiele niższe, niż w przypadku kilkuosobowego zespołu weselnego.

Warto jednak pamiętać, że DJ nie sprawdzi się na każdym przyjęciu. Jeśli organizujemy wesele w stylu glamour to lepszym wyborem będzie zespół. Do tego nie zawsze DJ jest akceptowany przez gości weselnych, więc zanim postawimy na jego usługi, to warto upewnić się, czy faktycznie będzie w stanie zapewnić odpowiednie warunki do zabawy na naszym przyjęciu.

Zespół na wesele – wady i zalety

Zespół na weselu to gwarancja muzyki na żywo i szansa na naprawdę fajną zabawę. Jego obecność szczególnie doceniają tradycjonaliści, więc jeśli właśnie takich gości będziemy mieli na swoim weselu, to na pewno wybór zespołu będzie lepszym wyborem. Oczywiście musimy liczyć się z większymi kosztami, czy tym, że zespół weselny będzie robił częściej przerwy niż DJ. Nie sposób pominąć również tego, że znalezienie odpowiedniego zespołu weselnego może być bardziej czasochłonne, bo nie każdy, który oferuje swoje usług, jest wart naszej uwagi.

Kto ostatecznie powinien zająć się oprawą muzyczną wesela?

Każdy, kto spodziewał się jednoznacznej odpowiedzi, pewnie się rozczaruje, ponieważ nie da się tego stwierdzić. Zarówno wynajęcie DJ-a na wesele, jak i zespołu weselnego może okazać się dobrym wyborem, więc warto rozważyć jedno i drugie rozwiązanie. Przy ostatecznym wyborze warto wziąć pod uwagę swoje preferencje, czy styl organizowanego wesela, a wtedy łatwiej nam będzie podjąć decyzję.