Piękne cytaty o małżeństwie – niezapomniane cytaty o miłości na ślub

Cytaty o miłości na ślub do dla wielu osób nieodłączna część zaproszeń. Odpowiednio dobrana sentencja ślubna jest w stanie doprowadzić do wzruszenia, ale również może wywołać uśmiech na twarzy. Jednak cytaty o miłości nie tylko wykorzystywane są na zaproszeniach ślubnych. Jednak cytaty o miłości nie tylko wykorzystywane są na zaproszeniach ślubnych, ale również jako życzenia ślubne, czy opisy do zdjęć. Tylko które cytaty o małżeństwie warto wykorzystać? Wybór na pewno jest spory. My postanowiliśmy nieco ułatwić zadanie i prezentujemy najpiękniejsze cytaty o małżeństwie, więc zachęcamy do zapoznania się z nimi!

Sentencje ślubne z Pisma Świętego

Klasykiem w dziedzinie cytatów ślubnych są wersy pochodzące z Pisma Świętego. Swoją prostotą piękne cytaty o małżeństwie urzekają każdego, a najsłynniejszym z nich jest zapewne „Psalm o miłości”. To właśnie on czytany jest podczas wielu uroczystości ślubnych. Jednak warto wiedzieć, że cytaty na ślub z Biblii to znacznie większa grupa i wszystkie opiewają miłością. Oto nasze zestawienie najpiękniejszych cytatów o miłości z Biblii.

„Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę. Gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam. Twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem”. – (Rt 1,16-17)

„Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz”. – (Prz 3,3)

„Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość”. – (1 Kor 13,13)

„A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało”. – (Ewangelia wg św. Marka 10,8)

Cytaty ślubne Jana Pawła II

Oczywiście Biblia to niejedyne źródło, które może zapewnić nam dostęp do wspaniałych sentencji o miłości, czy małżeństwie. Równie bardzo pokaźny zbiór zapewnił nam Jak Paweł II i o nich również warto pomyśleć, gdy interesują nas najpiękniejsze cytaty o małżeństwie. Dlaczego? Trzeba przyznać, że polski papież miał niezwykły talent do pisania, a efektem tego jest wiele encyklik, wierszy i dramatów. Jakie ślubne cytaty Jana Pawła II wpisują się w tematykę? Poniżej przedstawiamy nasze zestawienie najpiękniejszych cytatów ślubnych Jana Pawła II.

„Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje”.

„Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała – dlatego uwielbiam tę Miłość gdziekolwiek by przebywała”.

„Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko jedno – miłować”.

Cytaty o  miłości Księdza Twardowskiego

Jan Paweł II to niejedyny duchowny, który w piękny sposób mówił i pisał o miłości. Na pewno nie sposób pominąć cytaty o miłości na ślub, które zawdzięczamy ks. Janowi Twardowskiemu. Wielu nawet twierdzi, że ksiądz Twardowski był mistrzem w tej tematyce. My również doceniamy jego twórczość i poniżej przedstawiamy kilka propozycji. Idealnie wpasują się w kategorię cytaty miłość ślub, więc wśród nich również można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

„Ta jedna chwila dziwnego olśnienia, kiedy ktoś nagle wydaje się piękny, bliski od razu, jak dom, kasztan w parku, łza w pocałunku taki swój na co dzień, jakbyś mył włosy z nim w jednym rumianku, ta jedna chwila co spada jak ogień”.

„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”.

„Miłość to tak jak wieczność bez przed i potem”.

Sentencje o małżeństwie z poezji

Jednak nasze możliwości są o wiele szersze, niż by się mogło wydawać. O czym dokładnie mowa? A co powiecie na sentencje dla nowożeńców z poezji? W końcu mistrzów poezji nie brakowało, więc możemy być pewni, że wiele cytatów idealnie nada się na ślubne sentencje, ale nie tylko. Jeśli dobrze przejrzymy poezję, to szybko dojdziemy do wniosku, że cytaty o małżeństwie na rocznicę ślubu też się znajdą, czy nawet na życzenia ślubne. Które cytaty tym razem wybraliśmy? Poniżej nasze propozycje!

„…Niech słowo kocham jeszcze raz z ust twych usłyszę, niech je w sercu wyryję i w myśli zapiszę”. – Adam Mickiewicz

„Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy…”. – Wisława Szymborska

„Ten, który najlepiej małżeństwa kojarzy – Bóg – niech te serca dwa uczyni jednym. Mąż i żona będą dwojgiem, jednością są, gdy się kochają”. – William Szekspir

„Błogosławiony niechaj dzień będzie czas, miejsce, chwila i rok cały, gdy mnie poraził na zawsze i wszędzie blask dwojga oczu, które mnie spętały”. – Petrarca

„Są dwa serca, ich ciągłe, nieustanne bicie zdaje się w dwóch jestestwach jedno tworzy życie, łańcuch który nas wiąże, los nie skruszy zmianą, będą bić zawsze razem, albo bić przestaną”. – George Byron

Cytaty o miłości z książek dla dzieci

Chyba zgodzicie się ze mną, że książki dla dzieci potrafią wywołać nie tylko radość, ale również wzruszenie. Nic więc dziwnego, że jeśli interesują nas aforyzmy cytaty ślubne, czy po prostu cytaty o miłości, to właśnie tutaj ich szukamy. Wśród najpopularniejszych książek wyróżnić możemy „Małego Księcia” i trzeba przyznać, że to właśnie tutaj cytaty o małżeństwie na nas czekają, ale nie tylko.

Źródłem cytatów ślubnych okazują się również inne książki dla dzieci, w tym na przykład „Kubuś Puchatek” A. A. Milnego. Jeśli w takim razie mamy swoją ulubioną bajkę i jesteśmy na etapie szukania odpowiednich cytatów, czy nawet interesują nas życzenia ślubne cytaty, to warto sięgnąć po nią raz jeszcze, gdyż może właśnie w niej kryje się cytat o miłości, który będziemy chcieli wykorzystać. Poniżej za to przedstawiamy zestawienie przez nas wybranych cytatów:

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje”. – A. de Saint – Exupéry

„Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku”. – A. de Saint – Exupery

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. – A. de Saint – Exupéry

„Jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie”. – A. A. Milne

„(…)MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje”. – A. A. Milne

Cytaty ślubne z piosenek

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że muzyka także może stać się dla nas źródłem inspiracji. Wystarczy prześwietlić co niektóre teksty piosenek, by dojść do wniosku, że idealnie nadają się na cytaty dla pary młodej, ale nie tylko. W wielu z nich można doszukać się również propozycji na cytaty o ślubie, które będziemy mogli wykorzystać nawet do podpisania zdjęcia w mediach społecznościowych. Jakie cytaty z piosenek zasługują na naszą uwagę? Poniżej kilka propozycji! 

“Chodź ze mną, chociaż zupełnie nie wiem dokąd, chodź ze mną, by nadać sens życia krokom”. – Eldo – Chodź ze mną

„Wszystko, czego potrzebujesz, to miłość/ All you need is love”. – The Beatles – All You Need Is Love